REHAU

REHAU to niemiecki koncern chemiczny powstały w 1948 roku. Założycielem i jedynym właścicielem do dnia dzisiejszego jest Pan Helmut Wagner. Przedsiębiorstwo zatrudnia dziś ponad 12.000 osób w 40 zakładach produkcyjnych i ponad 100 biurach sprzedaży na całym świecie. Koncern produkuje artykuły z tworzyw polimerycznych dla różnych gałęzi przemysłu, między innymi dla medycyny, przemysłu samochodowego, sieci kanalizacji zewnętrznych i wewnętrznych, stolarki otworowej. Ponad 40-letnie doświadczenie ugruntowało wiodącą pozycję firmy wśród producentów systemów profili okiennych.

REHAU w Polsce to:
  • własny zakład produkcji profili okiennych w Śremie z centralnym magazynem
  • 3 regionalne biura sprzedaży (Poznań, Mikołów, Warszawa) z magazynami podręcznymi
  • własny dział techniczny z laboratorium badawczym
  • ponad 230 producentów stolarki okiennej

Więcej informacji: www.rehau.pl


ALIPLAST

Firma Aliplast powstała w 2002 roku przy udziale belgijskiego koncernu Aliplast, który od 1984 roku zajmuje się produkcją systemów aluminiowych. W wyniku zawiązania spółki powstała w Polsce sieć dystrybucji oraz linia produkcyjna systemów aluminiowych Aliplast.

Od początku swojej działalności polski Aliplast postawił na ekspansywny rozwój, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości oferowanego produktu oraz opracowywania nowych rozwiązań w systemach profili aluminiowych. Na początku swej działalności Aliplast zatrudniał 15 osób, obecnie w firmie pracuje 90 pracowników. Dynamika sprzedaży, zwiększająca się wciąż lista odbiorców z Polski, a także Europy zostały zauważone na rynku. Aliplast jest laureatem wielu wyróżnień i nagród przyznanych przez organizacje branżowe i biznesowe.

Więcej informacji: www.aliplast.pl

MACO

MACO w 1997 roku świętowało swoje 50 urodziny. Firma posiada cztery zakłady produkcyjne i zatrudnia ponad 2 tysiące pracowników w całej Europie.

Program produkcji składa się głównie z okuć rozwiernych, rozwierno-uchylnych, okuć do okien angielskich i klamek.

Maco Polska zostało założone w 1998 roku.

Więcej informacji: www.maco.pl

TERMOIZOL

TERMOIZOL jest producentem szyb zespolonych różnego przeznaczenia.

Potwierdzeniem jakości produktów jest certyfikat na znak bezpieczeństwa „B” ISC w Warszawie przyznany w 1995 roku i aktualizowany.

Więcej informacji: www.termoizol.elblag.pl


ROTO

ROTO została założona przez Willhelma Franka w roku 1935 w Stuttgarcie w Niemczech.
ROTO jest obecnie liderem technologii budowlanych, jednym z wiodących na świecie producentów okien dachowych i schodów strychowych.

Grupa ROTO FRANK AG posiada zakłady produkcyjne w Niemczech, Austrii, Francji, na Węgrzech, Słowacji, w Polsce, USA oraz blisko 80 przedstawicielstw handlowych w trzydziestu dziewięciu krajach świata.Dwa działy: okucia do okien i okna dachowe mają na niemal wszystkich największych rynkach świata przedstawicielstwa handlowe w postaci własnych biur lub są obecne poprzez współpracę z partnerami handlowymi.

Kapitał zakładowy ROTO FRANK AG wynosi 25 milionów euro.

Firma ROTO-Frank istnieje w Polsce w postaci dwóch wyraźnie wyodrębnionych działów:
  • okucia budowlane
  • okna dachowe i schody składane

Więcej informacji: www.roto.pl